Človek a kôň. V našej existencii nevyčerpateľná téma. Od staroveku dodnes, bok po boku majú svoje zastúpenie vo všetkých smeroch nášho bytia. Nenahraditeľná sila, jedinečný partner, po tisícročia v dobrom aj v zlom.
Aj napriek dnešnej dobe plnej technológií a strojov, si mnohí z nás život bez koní nevieme ani predstaviť. Hoci zmyzli z ulíc a polí, svoje vďačné využitie si stále nachádzajú v športe, partnerstve aj liečitelstve. V svete plnom možností,sa ich spoločnosti stále nevzdávame, vzácne puto pretrváva v nás aj naďalej.
V spoločnosti koní som vyrastala. Vybrať si však medzi umením a koňmi, dvoma jedinečnými svetmi, bolo nemožné. Preto som sa rozhodla tieto dva svety spojiť, a vytvoriť umenie, ktoré zachytáva jedinečný vzťah dvoch úplne rozdielnych,a pri tom tak podobných bytostí- koňa a človeka.
Surealistickým vyzobrazením koní zachytávam konkrétne emócie, situácie, pocity spojené s našou spoločnou existenciou, ale aj ako metaforu ktorú v mnohých smeroch ako sila,odvaha,vernosť či vznešenosť, zastupujú. A mnoho ďalších, slovami neopísateľných kúskov ich duše, ktoré sú pre mňa stále nekonečnou inšpiráciou...